| AvalohAlyn a întrebat:

Voi luați vitamina D? ocazional?
Cum va simțiți cu ea?
Am auzit că e buna și pentru creier/depresie
Detrical e bun?(are vitamina D3)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vitamina D nu este cea care se ia din soare si e buna pentru oase?
Diferenta este ca fac vene vizibile si ma simt rau, ameteli, slabiciune.
Da gandesc altfel, fac urat si nu pot sa ma opresc, dar cand stau mult la soare, nu ma mai apuca disperarea. Ma simt mai calma. Cand imi apar venele, am un fel de energie (negativa)care face haos inauntrul meu. Dar nu functioneaza mereu, in zilele reci mai rau ma apuca depresia in soare decat sa imi revin.
Oricum, am facut de ani obiceiul de a iesi zilnic la soare vreo 10-20 de minute, depinde de anotimp.
Imi amintesc ce chef de viata aveam pe la vreo 18 ani, ce mai faceam liste cu tot felul de chestii importante folositoare in viata, mi-a pierit cheful acela.
Luam suplimente de vitamine cand eram copil, dar nu au fost de folos, nu au acoperit multe obiceiuri gresite care le aveam de a ma lupta cu propria sanatate, dar nu stiam ce trebuia facut si cum, eram asa religioasa si visatoare, totul era "prea mult" pentru mine, eram doar un om sub suprematia lui dzeu. Si totul era asa "wow" si eu eram un nimic, o viata neinsemnata, un nimeni.