| Lalaaal a întrebat:

Vreau niste masti pentru fata din fructe si legume... handmade ( desigur ) dati-mi niste siteuri bune :* FUNDA :* :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Laura46 a răspuns:

Uite aici ceva ce am salvat eu in pc, nu mai stiu de unde le-am luat:
Se amesteca o lingurita de miere cu cateva picaturi de suc de lamaie.Amestecul obtinut se lasa pe fata 10 minute dupa care se clateste cu apa calduta.
2.Se amesteca 2 mere decojite cu o lingurita de miere si se tine pe fata 20 de minute.
3.Se amesteca un albus de ou batut spuma cu suc de lamaie(cam de la o jumatate de lamaie). Amestecul obtinut se aplica pe fata si se tine pana se usuca, iar apoi se clateste cu apa calduta.
4.Se amesteca un castravete dat pe razatoare cu zeama de lamaie si se tine pe fata 30 de minute.
5.Se amesteca 1-2 cartofi dati pe razatoare cu sucul de la jumatate de lamaie.Amestescul se tine pe fata 20 de minute dupa care se clateste. Spor la treaba si fiti frumoase!

| Marilly a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=wKxKLgAuwvY
incearca aceasta e tare buna.