| Alecsandraa97 a întrebat:

Vreau raspunsuri! Heyhappy as vrea sa slabesc pana incepe scoala si vreau raspunsuri inteligentebig grin Nu de genu: cumpara de la Teleshopping sau medicamente...

Ms anticipat:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| ancan a răspuns:

Tine o cura de slabire
renunta la dulciuri
mananca cat mai multe fructe, salate
renunta la sucuri, energizante si bea cat mai multa apa plata.
aaa si fa cat mai mult sport, gen alergare sau urca scari

| iuandfto a răspuns:

Ar trebui sa mananci echilibrat si sa faci sport mult. Baschetul e foarte bun. Sa-ti dau si o reteta care te-ar ajuta :
Dimineata :
1 sandvis cu branza sau cascaval
La pranz :
Supa
Cina:
Un iaurt sau o salata

Nu trebuie sa mananci dupa ora 19. Intre mese poti sa mananci fructe. Fructele adegvate sunt : capsunile, merele verzi, caisele si ciresele. Trebuie sa eviti alunele.

| Ѕαяωאאα a răspuns:

Poti sa faci miscare si nu mananci multe dulciuri. Alearga prin parc, sau fa gimnastica. Ca cele din Wii Fit happy. Mult noroc kiss.

| madalinutza a răspuns:

Bunabig grin
Poi fa mult sporthappy
de exemplu
dimineata mergi la alergat
vreo 2 km
sau cat poti tu
si seara faci abdomene
50 de abdomene in fiecare seara
si incearca sa eviti grasimile
in loc de carnea prajita mananca carne fiarta
de vita sau de pui ca e foarte sanatoasa
multe fructe, legume proaspete
sa bei multa apa
si sa nu manaci dupa ora 6winking
sper ca te-am ajutat:*

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Daca crezi ca nu poti tine un regim incepe sa alergi printr-un parc din apropiere(dar atentie! doar dimineata sau seara dupa 7 sa nu faci vreo insolatie), plimbati cainele(daca ai) prin parc(eu asa fac in fiecare seara), mergi pe bicicleta, mergi la piscina sa inoti.Intotdeauna mananca pana in 7seara si dupa masa fa o plimbare de 30de min aprox.Incearca sa nu bei sucuri carbogazoase si mai renunta la dulciuri si paine.Asta a r fi tot.Succes!

| Libelle a răspuns:

Pai...
Ca sa slabesti iti trebuie in primul rand vointa, sa ai o motivatie pentru care sa faci asta.
Si tebuie sa:
-bei muulta apa
-fara paine(cel putin fara paine integrala si iti mai permiti sa mananci o felie de neagra sau graham)
-faci sport(mergi pe jos, cu bicicleta, abdomene, genoflexiuni,, alergi, sau pur si simplu te plimbi)
-mergi in aer liber seara, habar nu ai cat de bine iti face.
-renunta la duciuri
-consuma fructe(mere, pepene)si legume(castraveti, rosii, salata)
-bea niste apa cu lamaie zilnic, dar fara sa pui zahar, sa fie acra.
si in rest vointa, atat iti trebuie, nimic nu e usor, trebuie sa te si straduiesti un pic.

| ReveuseKaari a răspuns:

Hei xD. Eu am slăbit peste vară cam 4 kg. Nu e aşa mult, dar crede-mă, se vede diferenţa la cum stau hainele pe mine. Ce am făcut? Nu e aşa greu. Pur şi simplu am renunţat la dulciuri, suc şi cartofi prăjiţi (bine, recunosc, mai mă abăteam de la "regim" cam odată la 2 săptămâni) şi nu mai mâncam nimic după 7 seara. De asemenea cam de 4-5 ori pe săptămână faceam cam 50 de abdomene şi alte exerciţii de genul ăsta big grin. Dar nu cred că vei avea rezultate miraculoase până începe şcoala...

| director a răspuns:

Poti tine o dieta de doua zile. Ea se manifesta prin alimentarea doar cu rosii pe parcursul acestor zile.Este foarte eficient doar daca nu ai probleme de sanatate