| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa iau o scutire pentru sport, dar ce boala sa ii zic la profu ca am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| djacido a răspuns:

Chiulangita Acuta

| Nicoleta a răspuns:

Pentru scutire trebuie sa mergi la medicul de familie. E posibil daca nu ai nimic sa nu iti dea.Depinde de medic.
Daca nu ai nici o boala de ce nu vrei sa faci sportul?

| Chrystyne a răspuns:

Pai...ca un mik exemplu i-ai putea spune ca esti operat.
Totusi, nu e prea corect ce faci, pentru ca mai devreme sau mai tarziu proful isi va da seama.
Ori ii vor spune colegii, ori va afla de altundeva[ex:o sedinta cu parintii la care doreste si el sa asiste, etc]

| AdelinaC a răspuns:

Medicul de familie stie cel mai bine. Unele diagnostice bune sunt si deschinezia biliara, tenania

| Aℓida a răspuns:

Degetita.laughing

| Oxanna a răspuns:

Nu stiu, chiulangita acuta, cu complicatii de minciunozita si de prefacatorita...sau poti sa-i spui ca ai probleme cu genunchii, soldurile, glezenle etc...

| Alistair a răspuns:

Limfogranulomatoza inghinala

| claudiu93 a răspuns:

Daca faci in sala zii ca esti alergic la praf. Sau ca ai astm bronsic. Sau mai bine ca ai astm alergic. Multa lume are.

| BitchImfabulous a răspuns:

Daca ii spui ca ai probleme cu inima iti da norma din ceva foarte usor.si nu trebuie sa faci sport.
Si uni medici dau scutire fara sa ai nimic.

| DannyNuIntelegeTPU a răspuns:

Poti sa ii zici ca ai boala vacii nebune...si ca e manifesti urat dupa doua ture de terenlaughing