| Pryncess_Vio_1982 a întrebat:

Vreau sa imi pun percing in buric daca stiti pe cineva care se pricepe.....multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Puisor,stii la cate riscuri te expui cu un piercing in buric? Stii in cat timp se vindeca? Ti-o faci cu mana ta, exact cum am facut eu, inconstient fiind mi-am facut piercing in limba fara sa imi dau sema ca pot sa o patesc pe viata.Stii macar ca trebuie sa treaca juma de an sa se vindece? Stiai ca te poate irita imbracamintea,ca nu poti dormi pe burta? + ca s-ar putea sa ti se cojeasca buricu, si multe alte lucruri? In plus trebuie sa fi constienta ca e dureros, Hai ca pe moment trece durerea, dar dupa? happy Eu cand mi-am pus in limba, 2 saptamani, am blestemat si am urlat ca lupu la luna laughing nu puteam manca cum trebuie, vorbeam ca un peltic puber, colac peste pupaza era sa imi sparg si dinti.Insa am trecut cu toate de bine, acum mam obsinuit cu el.Chestia e ca am facut-o inconstient, tu ia toate masurile de precautie, asigurate ca vrei asta intai detoate.Nu pui un piercing ca sa il vada lumea sa zica ca e 'cool' un piercing til pui daca te reprezinta, daca il vrei pentru tine. Daca esti incapatanata si vrei un lucru cu orice pret, il faci dar sa nu te coste prea mult.

| Pryncess_Vio_1982 explică (pentru Liviu):

Eu am deja cercel in buric si s-a vindecat in o luna jumate insa vreau sa il modific nu chiar asa de durerod pentru ca il pun cu anestezie

| OnuOnulică a răspuns:

Salut,

Din ce oras esti?
Daca esti din Ploiesti ca mine vezi aici: http://www.e-saloane.ro/saloane/piercing-ploiesti-tattoodreamer.php?pg=1

Bafta!