| georgianaanonim1 a întrebat:

Vreau sa ma ingras macar 5 kg maxim.
Am app 18ani, 1.60m si 55 de kg app. Nu ma luati cu tine dieta, alearga etc. Sport oricum fac 2 ore pe saptamana la liceu pana ma iau toate. Stiti cumva niste retete? Gen, miere si nuca? Sau vitamine? Ceva ce stiti sa e bun si da rezultate imediate. Va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| alex495 a răspuns:

Mananci mai mult. Nu exista pilula minune nici sa te ingrasi nici sa slabesti. Sfatul meu nu te duce repede la fast food, mananca piept de pui la categoria proteine si carbohidrati orez ( pilaf cu carne de pui, cu ciuperci, salbatic etc) poti sa mai trisezi acolo cu o portie de spaghete de ex dar nu inseamna acum ca in fiecare zi trisezi rolling on the floor. Daca vrei sa nu iei alea 5 kg pe fund de ex sau pe burta trebuie sa mananci cam ce ti am zis eu pentru ca contin foarte putine grasimi