| ForbiddenLove a întrebat:

Vreau sa merg la dermatolog deoarece am multe multe alunite pe corp...nu imi place nici cum arata si m-am interesat si pot fi cancerigene.Se pot indeparta cu laser? daca sunt cangerigene? Puteti sa imi spuneti mai multe despre acest subiect? Multumesc. Dau si fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Louis_3400 a răspuns:

Ma sincer nu asculta la gura lumii, cel mai bine du-te la dermatolog cum ai spus si tu pentru ca suntem diferiti fiecare in parte, si da pot fi si cancerigene, dar cum ti-am spus, fuguta la dermatolog

| rebb a răspuns:

Daca tot mergi la dermatolog, de ce naiba nu-l intrebi pe omul ala ce si cum despre alunite?! Ca doar de-aia e dermatolog si de-aia dai bani pe consultatie si tratament.

| ForbiddenLove explică:

Pai nu ma duc de exemplu maine.ca nici nu mi-am facut programare...nimic.dar vroiam sa stiu la ce sa ma astept

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, se pot indeparta cu electrocauterul (nu exista laser in domeniul asta). Dar daca sunt dubioase trebuie indepartate cu bisturiul ca sa poate fi trmise la examen histopatologic.

| klaudiu2009 a răspuns:

Si eu am alune le mostenesc de la maica mea. am una pe gat cat unghia da nu ma duc nici unde. stau acasa laughing