| Cauc_Darius_ a întrebat:

Vreau sa-mi iau lentile de contact, pe foaia de la oftalmologie scrie ca am Astigmatism Miopic, ar trebui sa-mi iau lentile pentru Astigmatism sau pentru Miopie? (Nu vad la departare)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StudentLaMedicina a răspuns:

Mergi cu foaia cu diagnosticul când le cumperi şi vor şti ei exact ce lentile. Nu e suficient să iei pentru una sau pentru cealaltă.

4 răspunsuri:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Trebuie să primeşti o rețetă de la dermatolog cu exact ce lentile îți trebuie.

| Cauc_Darius_ explică (pentru StudentLaMedicina):

Astept de o luna sa imi ajunga lentilele de la oftalmolog si nimeni nu imi mai da niciun semn, am nevoie urgent de ele saptamana viitoare si voiam sa stiu ce fel de lentile imi trebuie

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru StudentLaMedicina):

Mulțumesc mult pentru fundă.

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru Cauc_Darius_):

Mergi cu foaia cu diagnosticul când le cumperi şi vor şti ei exact ce lentile. Nu e suficient să iei pentru una sau pentru cealaltă.

| GirthD a răspuns:

Intreaba medicul