| poppies a întrebat:

Vreau sa-mi iau o scutire pentru sport(pe tot anul)nu ca as fi o super blonava...ci pentru profesoara. e o fosila! Am un ulcer am si o scolioza, o infectie urinara, inca ceva(am uitat cum se numeste)cum ca racesc prea repede.Imi poate elibera medicul de familie adeverinta iar apoi sa merg la medicina sportiva? E posibil sa rezolv problema asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Siracuzia a răspuns:

Bună! Şi eu am scutire medicală de doi ani la sport.Am o problemă veche cu piciorul şi de aceea. Dacă ai şi tu o problemă ar fi indicat să îţi iei scutire medicală.Da, te duci la medicul de familie şi el îţi da scutirea de obicei(după ce te duci la doctor mai întai şi prezinţi rezultatele medicului de familie).
Numai bine îţi doresc!