| Andiiiiiii a întrebat:

Vreau sa scap odata de cosuri am folosit la tratamente si la ceaiuri si la masti si nu a mers absolut nimic. Vreau ceva sa mearga.
FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| gopo123 a răspuns:

Salut.In primul rand du-te la un medic dermatolog pentuu consultatie, el va stabili tiplu tenului si in functie de asata iti va stabili tratamentul corect.Mentionez ca este periculos sa te tratezi dupa ce spun atii pentru ca pe unii pote functiona si pe tine nu, eventual sa-ti agraveze situatia.Nu uita ce e bun pentru tine nu e bun pentu altii si invers.Multa bafta

| puffyluffymuffy a răspuns:

Mergi la salon si fa un tratament facial (imediat dupa o sa ai fata putin cam rosie dar pana a doua zi o sa-ti treaca) dupa intreab-o pe cosmeticiana care s-a ocupat de tine ce sa folosesti si ea o sa-ti recomande ceva (avand in vedere ca acum iti cunoste tenul), probabil de la plafar, si dupa ar trebui sa scapi in mare de cosuri. Mai sunt si alte solutii banuiesc dar asa e cel mai rapid ( 2-3 zile si e o diferenta mare).

| Alex_Mirea_1986 a răspuns:

Roacutane. Dar trebuie sa mergi la dermatolog mai intai sa te vada si sa iti dea reteta. Este foarte toxic si ataca ficatul. Trebuie sa ti o cura in perioada aia pentru a nu afecta ficatul. Tratamentul tine 3-4 luni. Efectele o sa le vezi dupa circa 2 sapt. Nu o sa mai ai nici un cos. Nici macar unul. Succes

| Maly5551 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema si am incercat in x feluri sa scap de ele, dar nimic. Cand am fost la cosmeticiana mea, sa ma pensez mi-a zis ca e ceva tratament. Costa vreo 60 lei. O alta metoda foarte buna care da rezultate la cosuri (eu am si puncte negre si nu prea imi era de ajutor) este MIBAZONUL. Mibazonul este o crema care se gaseste in farmaciile veterinare. Costa vreo 7-8 lei! FUNDAA?

| txurruka a răspuns:

Poti incerca un tratament cosmetic. http://www.plantunivers.ro/

| Maria_Anne_1995 a răspuns:

Cumpara Zineryt este bun ..fratelui meu i-a trecutwinking