| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu daca sunt insarcinata am intarziere de 10 zile am facut test dar a doua linie este mai putin ca prima. Vreau sa-mi confirmati si mie. Un raspuns cat mai curand

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

99% esti insarcianta, dar repeta testul din urina de dimineata.

4 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Daca a doua linie apare chiar si daca e putin mai stearsa testul este pozitiv... insa pentru linistea ta mai fa un test... de preferat dimineata la prima urina... e mai concludenta...

| nicky a răspuns:

Cred ca esti insarcinata dar cel mai bine ar fi sa mai faci odata testul cu urina de dimineata.

eileen
| eileen a răspuns:

Cu siguranta daca a iesit si a doua liniuta, indiferent de cat de intensa e, esti insarcinata. Desi testele astea nu sunt suta la suta sigure, mai fa unul si mergi la un gineco.

| borsec a răspuns:

Daca pe test, a doua linie se vede dar nu asa de clara ca prima, ar trebui sa repeti testul peste vreo doua zile, daca iese la fel... esti insarcinata