| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a întrebat:

Vreau sa stiu si eu ce pot sa fac pentru a putea inghiti un medicament(o pastila).Imi este foarte greu si nimeni nu ma intelege de ce beau 3 cani de apa pentru o singura pastila.Ce pot sa fac? nu vreau toata viata sa fiu asahappy Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| oHarryo a răspuns:

Poti sa o faci praf/pudra pe cat posibil tongue. Iti va fi mai usor de inghitit cu acelasi rezultat terapeutic. Doar zdrobeste pastila. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| krysstal a răspuns:

Incearca sa inghiti pastila, va sta un pic in gat iar apoi baga repede o bucata de paine, sau o poti sfarama intr-o lingura, si o iei praf, eventual poti pune si un pic de zahar. Si apoi un pic de apa si gata.

| BiuL a răspuns:

Daca e o pastila din aceea alba, gen aspirina ia un cutit si taie-o, nici eu nu pot ingiti una din aia intreaga.