| alexandra1602 a întrebat:

Vreau sa va intreb.pe voi toti care vor sa ma ajute.eu am 13 ani si am 1.55m inaltime si 51 si ceva greutate.eu ma consider oarecum cam grasa.aici la picioare la pulpe cum ar veni.si nu stiu ce sa fac.de mancat nu mannac mult.nu stiu voi pune in continuare poze ca mine si sa vedeti cum arat si sa-mi spuneti si voi pentru ca mie toti cei din fam imi spun ca sunt bine ca din vara am mai slabit la picioare dar eu nu cred.va rog sa raspundeti la aceasta intrebare si sa-mi dati sfaturi sau toti ce credeti voi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| IIIx333III a răspuns:

Pai, daca aia din poza esti tu, esti foarte okwinking.

Dar, si mie mi se pare ca sunt grasa {desi am doar 42 kg.} si ca sa imi satisfac "fobia" fac niste exercitii fizice. Iti recomand sa te uiti pe youtube, sa cauti "exercitii fizice cu nicoleta luciu" pentru ca ea face pentru toate zonele corpului, inclusiv pulpele. Deci, tu nu esti grasa, dar ai fobia asta. Cand vezi toate modelele cu dimensiuni aproape imposibile ti se urca grasimea...in cap.

Nu mi-o lua in nume de rau dar am aceeasi problema si cred ca stiu cum gandestilaughing. Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa niste exerciti sau tine o dieta usoara, uite aici ceva www.dietapentrutine.blogspot.com

| andrutza_8180 a răspuns:

Si eu am tot 13 ani si am 60 de kg...este foarte mult.crede-ma eu slabesc destul de repede:sala,mancat mai pootin,fara:dulciuri, carne de porc si orice fel carne slaba, paine si altele.nici eu nu mananc mult dar din pacate cred ca asa imi este felul, incerca sa faci mult sport si sa mananci cat mai sanatos si fara paine. paa