| eda_6164 a întrebat:

Vreau si eu niste raspunsuri urgent pentru intrebarea : vreau si eu sa slabesc 5 chile si nu stiu cum si as vrea niste raspunsuri cum sa manank la ce ora ce sa manank si vreau raspunsurile urgent si nu vrea sa va bateti joc vreau raspunsuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| lightblueC a răspuns:

Renunta o perioada la carne, ma ales ca afara e atat de cald. Nu mai 3 mese pe zi, ci 5 mese mici, ca niste gustari. De exemplu, dimineata mananci doar un bol cu lapte degresat de vaca cu muesli/un ou fiert tare, pe la 8. La 11 mananci fructe, o banana/o piersica/jumatate de felie de pepene. La unu juamtate o farfurie cu supa de legume/varza/lobada(fara paine!) la patru o salata cu de toate( salata verde, rosii, ceapa, castraveti, ardei, cubulete de branza/telemea si cateva bucati mici de piept de pui la gratar, daca nu te saturi) la care poti adauga o felie-doua de paine neagra/graham/secara/seminte. La 6-7 legume preparate la tigaie din teflon cu gratar/cuptor. Mie imi plac mult legumele mexicane/chinezesti si broccoli, spanac. Cartofii, conopida sunt excluse!(contin foarte multi carbohidrati, adica prea multa energie care se consuma incet si greu, deci se poate depune sub foarma de grasime daca nu e consumata) cu gratar de curcan/vita(il poti face si la cuptor... aburi, dar nu trebuie sa fie cu grasime.) Intre mese daca iti este foame, mananca alune, seminte, fructe uscate(dar nu prea multe, caci contin destul de mult zahar). Mesele mici si dese sunt foarte bune doarece corpul tau va asimila alimentele repede, va asimila vitaminile de care ai nevoie, te vei ingrasa mai greu si ti se va face foame mai rar. Bea si foarte multa apa, ceaiuri si incearca sa mananci cat mai putina carne(porc=EXCLUS!, fie el cotlet sau nu mai stiu cum). Corpul tau va scapa de toxine si vei slabi sigur! + mult sport. Daca vrei sa slabesti 5 kg in 2 saptamani sau ceva de genul, exista o singura solutie, mananca o data pe zi, o rosie, adica infomateaza-te, ceea ce nu este deloc bine.

| andrei234 a răspuns:

Depinde de organismul tau.

Cate kg ai acum, cati ani ai, femeie/barbat, program de exercitii (daca ai), ai urmat diete vreodata?

Ai aici un link util www.dietadeslabit.com - ia cartea gratuita si citeste-o, poate te ajuta;)

| bobytza1234 a răspuns:

Pai daca vrei sa slabesti du-te la plafar ori la farmacie si cere seminte medicinale o sa slabesti mai mult de 5 kg daca vrei sau doar 5 kg asa.Si sa nu mai mananci seara dupa ora 6 maxim 7 sa nu mai mananci paine multa si daca ai posibilitatea sa mergi intr-un parc si sa alaergi minim 30 de minute.Ce tratament ti-am dat acum o sa slabesti permanent fara sa mai pui inapoi si vei slabi intr-o saptamana sau doua depinde si de tine.SI DACA NU TE SUPERI DAMI O FUNDA PLIZZ VA FI PRIMA FUNDA PLIZZZ