| Ioana2012J a întrebat:

Vreau şi eu o dietă eficientă de slăbit vă rog pentu o prietenă vegetariană. Şi-a schimbat stilul recent, de câteva săptămâni mănâncă doar fructe şi legume, dar trebuie să slăbească urgent luna aceasta pentru că în septembrie o aşteaptă un casting. Deci, dacă se poate regimul să cuprindă doar legume şi fructe... Vă roog! Ce am găsit pe net conţine carne şi nu vrea aşa ceva. Vă rog încă o dată! Fundă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poate vrea sa fie si sanatoasa, nu? Daca nu, atunci ajunge sa mance doar fructe si legume si slabeste, dar sigur se si imbolnaveste. Poate sa aiba o dieta vegetariana sanatoasa si in schimb sa slabeasca mai putin, in plus de asta sa faca sport si sa bea apa multa. O cana de apa in plus peste cei 2.5-3 litri necesari zilnic ajuta sa dea cel putin 50 calorii. Pe langa alimentele pe care le consuma ar trebui sa ia si spirulina, sa compenseze eventualele carente.

| UseR4EveR a răspuns:

Exista o cura cu mere dar e doar pentru o saptamana t cae destul de periculoasa (gandeste-te doar merelaughing) daca te ajuta iti spun incepi cu 3 dimineata si bagi tot care 3 la fiecare masa si apa cam 1 l pe zi aaa si merele sa fie numai verzi Sper sa fi fost de folos