| nimeni_1451 a întrebat:

Vreau si eu o parere despre lentilele de contact.am purtat un timp si acum vreau sa`mi iau alta pereche.prima data a fost ok mai ales ca am scapat de ochelari. ce sa fac sa`mi iau iar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am miopie si port lentile de 2 ani de zile si sunt foarte multumita. daca vrei sa folosesti iar lentile trebuie sa mergi la oftamolog pentru un nou control pentru ca e posibil sa iti fi crescut dioptriile.

3 răspunsuri:
| Andrei_6051 a răspuns:

In timp si lentilele si ochelarii iti vor afecta vederea. care este alternativa? clar ca nu operatia. cum? vezi aici http://tinyurl.com/m5rzz9

| Ralux a răspuns:

Cele mai bune si mai indicate sunt lentilele de contact de unica folosinta(le folosesti o zi apoi le arunci). Reduc cu mult riscul de a face infectii.Iti poti cumpara un set de mai multe lentile din acestea dar e indicat sa ai si ceva bani in buzunarbig grin. Daca nu sunt o problema banii, e perfect! Ia-ti lentile de contact de unica folosinta. Daca nu esti convinsa, intreaba medicul oftalmolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Procedezi cum ai făcut prima oară.
Succes.
Pa, pa.