| tulipenoir1996 a întrebat:

Vreau un remediu naturist pentru a-mi face dintii albi...sunt destul de galbeni, si as dori sa imi fie albi, albi, in cel mai scurt timp posibil. FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Xlove64 a răspuns:

Incearca sa pui bicarbonat pe pasta atunci cand te speli pe dinti
Asta ajuta
Dar oricum pasta va avea un gust cam. :-s
p.s Daca nu suporti gustu sau daca nu da rezultate ai putea mai simplu sa-ti cumperi pasta de dinti pe baza de bicarbonat big grin
Daca o gasesti.

4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da este bun,pui acel praf pe periuta de dinti si te speli cu bicarbonatul cum te speli cu pasta,mai este buna pentru albirea dintilor si sarea de bucatarie,acelasi procedeu,sau zeama de lamaie

| Justmed a răspuns:

Pastele de dinti care se presupune ca ar albii dintii sunt doar niste falsuri, aceste paste de dinti, intr-adevar, te scapa de petele dentare dar nu albesc dintii
Pentru a albii dinti va trebui sa mergi la medicul stomatolog dar, trebuie sa stii ca, odata ce iti albesti dinti profesional adica la medicul tau stomatolog, smaltul dentar va avea de suferit ...cu mai multe detalii te va ajuta medicul stomatolog care iti va spune daca merita sau nu sa faci acea albire ...Bafta

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Întâi și întâi trebuie să faci un detartraj. Costă în jur de 50-100 de lei. După acesta, trebuie să ai mare grijă să-ți îngrijești dantura. Spală-te pe dinți în fiecare dimineață și după fiecare masă cu pasta de dinți Blend-a-med 3D White Pearl. Aceasta costă în jur de 10-15 lei, dar în scurt timp vei avea rezultate vizibile (dinții vor fi foarte albi).
Sănătate!

| Lacoste a răspuns:

Buna.Incearca cu bicarbonat de sodiu si cu zeama de lamaie cam de 2 ori pe zi.