| hulkwirine a întrebat:

Wtf! ajutor! toti i-mi spun ca operatia de chirurgie pentru ginecomastie se face dupa 18 ani! nu exista cineva care opereaza minori? eu am 16 ani dar am ginecomastie de la 12! asta nu mai trece am urmat si tratament dupa analizele unui endocrinolog, si nimic! nu mai suport vreau sa scap de aceasta problema cu orice pret nici macar la mare nu pot merge, ce sa vb de mare daca eu nu ma pot dezbraca la ora de sport sa-mi schimb maioul! mie sila de asa viata spuneti-mi unde as putea sa fac aceasta operatie si cit costa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| michelia a răspuns:

Cred ca ti-am mai raspuns si altadata. Retin ca esti din Iasi si ti-am dat doua adrese de contact ale unor medici endocrinologi foarte buni pentru consult si tratament.
Regret problema ta, dar nu ai cum sa te operezi inainte de 18 ani. Daca ai fost la medic sigur deja stii asta.
Asa cum operatia de schimbare de cristalin la ochi nu se face inainte de 20 de ani.
Mai ai 2 ani; curaj!