| Cineva11123 a întrebat:

Zic ca am ales categoria potrivita!
Hey! Am 14 ani si de ceva timp ma cam ingrijorez despre decalotarea penisului meu pentru ca am vazut ca la varsta mea ar trebui sa fie normal sa o pot face.Nu e neaparat ca nu pot sa o fac doar ca mi-e pur si simplu teama si stiu ca mai demult (primii mei anisori din viata) am avut aceasta problema cu decalotarea, ca nu puteam.Doar ca acest eveniment s-a intamplat de muult si nu mai stiu daca s-a rezolvat sau mai am problema(mentionez ca dupa vizita la doctor nu a urmat ceva tratament sau masaj P.S Imi e rusine sa zic cuiva de teama asta.
Asa ca imi da si mie cineva sfaturi va roog! Pt ca m-am cam speriat dupa ce am mai citit pe aici alte probleme!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca penisul in erectie nu se poate decalota complet, ( adica capul cuculetului nu este eliberat/descoperit complet cand este sculat), atunci inseamna ca ai fimoza.
Nu are importanta cum este cand nu-i in erectie.

| Cineva11123 explică:

Tin sa mentionez ca am niste probleme de dezvoltare (inaltime, ingrosarea vocii si cam atat) din cauza unui tratament luat pe termen lung.Credeti ca ar putea avea o legatura?