| didi33 a întrebat:

Zilele trecute am fost foarte racita, dar mi-a mai trecut.Acum doar imi curge nasul si ma doare putin capul, dar doctorita mi-a spus ca pot sa merg la scoala.Problema este ca maine am sport si nu stiu daca ar trebui sa fac sau nu.voi ce ziceti?thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| morningstar a răspuns:

Depinde cat de racita esti. Daca nu ai febra si nu te doare capul, daca poti sa te misti cat de cat, cred ca ti-ar ajuta putina miscare.

| Kodokuna a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu faci sportul pentru ca cel mai probabil ti se va inrautati situatia din cauza efortului. Si ai grija sa nu-ti fie frig. Vorbeste cu profesorul, explica-i ca te simti rau, va intelege. Sanatate!

| DjShizZelLE a răspuns:

Daca chiar nu poti sau nu vrei sa faci sport iti cecomand ori sa il rogi pe profesor ca sa te scuteasca azi sau daca chiar nu vrei sa mergi la scoala incearca sa bei apa cu creta o sa te doara capu si o sa ai febra... bafta big grin. funda?

| Mishelle97 a răspuns:

Hi! cred ca nu tiar strica putin sport dupa raceala, dar daca ai vrea sa nu e duci la scoala sunt de acord cu DjShizZelLE poti sa bei apa cu creta, Bafta!