| OaieBlonda a întrebat:

Zineryt nu mai functioneaza absolut deloc și fata mi s-a umplut din nou de cosuri, asa ca de ieri nu l-am mai folosit. Tocmai mi-am cumparat duac și am auzit ca e foarte bun, să astept o perioada sau pot să il folosesc de acum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Anon31241212 a răspuns:

Mie duac imi usca foarte tare fata. Si imi dadea o senzatie de arsura. Efectiv tot ce am luat din comert nu avea efect. Incearca sa te speli cu apa si sapun, sa nu folosesti fond de ten. Poti sa te speli cu ceai de musetel pe fata sau sa iti faci masca cu iaurt, galbenus si putina miere. Bea multe lichide si nu manca mult dulce sau gras.

| kopli a răspuns:

Aceste creme, inlatura temporar cosurile iesite. Dar nu inlatura cauza aparitiei lor si care este interna. Poate fi de la alimentatie, hormonala, etc. Nu mai folosi nimic din auzite, ci mergi la medic.