| Adysor92 a întrebat:

Ziua buna, TPU! As dori o parere de la cei care au intampinat sau cunosc cat ar costa dantura de pe partea de sus. Mai am vreo 3 masele si 4 dinti in fata. Si doresc sa imi pun in fata 4 de zirconiu si restul ceramica presata! Partea mai urata ca am de scos restul radacinilor, si vreau sa imi fac o idee cat ma costa. O cunostinta mi-a zis in jur de vreo 2 mii €. Astept raspuns si chiar si recomandari din orice oras, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| vampyremisa a răspuns:

Studenta la stoma aici. In primul rand, trebuie sa intelegi ca problema nu se va rezolva intr-o singura sedinta. Prima data ti se va face un consult, unde medicul curant va stabili diagnosticele si planul de tratament. Te va anunta cat costa tot. Nu poate nimeni sa iti dea o suma fixa, pentru ca variaza de la cabinet la cabinet. Poate medicul iti va recomanda un alt material sau o alta abordare.

| Adysor92 explică (pentru vampyremisa):

Da, iau in cosiderare ce spui. Dar aproximativ o suma sa stiu, vreo 3 mii mi fac. Si asta ee ca in mai multe sedinte. Da ee prea mult. Multumesc mult oricum!