| LisaJulie a întrebat:

A mai făcut cineva guacamole și tacos acasă? Cum v-a ieșit, ce ar trebui sa pun sa iasă mai bun?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Guacamole fac foarte des

| dullcat a răspuns:

Pui ce doresti tu, dupa gust, care oricum difera de la persoana la persoana. Pofta buna!

| SilentRain a răspuns:

Pune lămâie

| ReddY25 a răspuns:

Nu am încercat niciodată

| Furnicuta000 a răspuns:

Guacamole e bun dar eu una nu fac fix dupa reteta, o fac cum imi place mie mai exact pun: avocado pisat, zeama de lamaie, ceapa taiata marunt, putin patrunjel, cateva rosii cherry taiate marunt, sare, piper. Cateodata pun si ou fiert tare taiat bucatele.
Tacos nu prea stiu ce e. Cred ca cojile alea de lipii facute din porumb. Am mancat si din alea dar cumparate

| LisaJulie explică:

Nu ești al mamcarii mexicane? Dar mâncarea greceasca îți place?

| Mindfulness a răspuns:

Pui multa iubire și iese mai gustos happy

| simplaexsistenta a răspuns:

Eu la guacamole adaug lămâie, usturoi (uneori), sau rosii tăiate in cuburi foarte mici

| Wolf1988 a răspuns:

Este suficient sa respecti reteta.
Iese intodeauna perfect.