| stangaionut a întrebat:

Am 11 ani 58 kg si 1.52 inaltime si vr sa slabesc sa ajung pe la 42 d kg daca mananc putin si rar si fac sport ( alerg sau joc fotbal) as putea ajunge la greutatea aceasta? astept raspunsuri dau si vot happy

17 răspunsuri:
| szmotovio a răspuns:

Daca faci sport ai nevoie de calorii pentru ca consumi energie
incearca sa eleimini painea si dulciurile, nu mai manca dupa ora 18 si nu uita : nu te infometa daca faci sport pentru ca o sa ajungi sa ti se faca rau pe teren.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce sa zic. mda poti ajunge daca le faci pe acestea: mananci mai potin, faci sport (cum ai zis ''alergi, sau joki fotbal''). si ajungi uhwinking

^^Funda^^?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa ajungi la aceea greutate dar in timp. o sa iti ea ceva timp pana o sa slabesti.
daca joci fotbal in fiecare zi sau marec alergi sau faci sport(ori ce fel) o sa slabest mai repede.
cel mai repede o sa slabesti daca inoti. te dezvolti si slabesti.

| heise a răspuns:

Daca te infometezi o sa te imbolnavesti. Incearca sa mananci sanatos, multe lactate, fara dulciuri (poate o ciocolata pe saptamana), sa nu mai mananci dupa ora 6 (poate doar un iaurt natural, fara fructe, sau sa bei un lapte), sa bei 2l pe zi (asta te poate ajuta, pentru ca te scoate si scoti toate toxinele, etc), incearca sa faci cateva genoflexiuni, etc inainte de culcare (cam vreo 10 sa faci din toate - cam ce inveti la orele de sport, dar nu a alergarea, dar mai ales acea chestie cu invartitu' capului). Si daca joci fotbal si alergi cam in fiecare zi asta o sa te ajute, dar ai grija sa nu mananci mult dupa asta (sa dai jos si apoi sa depui prin multa mancare =.=) si sa nu te astepti sa slabesti intr-o saptamana + la 11 ani e destul de bine cam cat ai, nu trebuie sa vrei sa fi un bat infipt in c*r (si esti destul de inalt). Succes.

| Asyul95 a răspuns:

Da normal ca poti, dar sa mananci putin nu insemna ca slabesti... Eviti sa mananci dulciuri:Cipsuri, coca-cola, sucuri saminte, te ingrasa toate acestea.Asculta sfatul meu. Fa sport si nu manca Dulciuri si nu bea sucuri. Pentru binele tau. Dar nu te prea Omori sa slabesti asa mult ca la 11 ani e bine ca baiat sa ai 45 kg.Larevederehappy

| Anddrea a răspuns:

Daca faci sport poti sa slabesti dar nu astepta rezultate imediate. O sa treaca ceva timp. Si nu te infometa. Nu mai manca prajeli si dulciuri. In schimb fructe, legume. De astea nu te ingrasi. Si fa-ti si un program. Sa alergi din ce in ce mai mult. Bafta!

| stefan97nic a răspuns:

1. poti manca numai incearca sa nu mai manci seara. 2. da doar fa mult sport vorbeste cu ai tai sa te dea la un club sportiv. 3 deci da poti ajunge la greutatea aceasta

| olly13 a răspuns:

Frate apucate rapid de sport daca nu vrei sa te mai ingrasi normal eu aveam la 11 ani 33 de kg deci nu stiu alearga... du-te la sala

| Overseer a răspuns:

1)nu trebuie sa maninici mai putin in anii tai.
2)sport sport sport!
3)tiash da un sfat:nu slabi la anii tai (crede-ma)

| SweetBabyGirl a răspuns:

Sigur ca potibig grin! Si in plus esti inca mic...ai grija totusi sa nu exagerezi cu dieta si sportulwinking totul e sa ai o viata sanatoasa si sa ai grija ce mananci.Sa renunti la chipsuri si ciocolata(dar asta nu inseamna ca nu poti o data sau de doua ori pe saptamana) si sa faco sport tot o data sau de doua ori pe saptamana. Oricum nu esti foarte gras la greutatea asta, si in plus esti baiat iar baietii o sa se inalte de acum in colowinking. Eu iti urez succes!kiss

| Dεεαღ a răspuns:

Dap poti trebuie sa mananci pana in ora 6 dupa ora 6 numai ai voie sa mananci si sa bei multe lichide de preferat apa plata sau ceai si foarte mult sport dar esti prea mic ca sa slabesti si eu iti sugerez sa mai astepti pentru ca iti distrugi sanatatea :*

| CriSs20 a răspuns:

E exagerat sa ajungi la 42kg. si e absurd. In niciun caz nu vei reusi decat sa faci o anemie prin ceea ce vrei tu sa faci. Trebuie sa mananci putin si des, sa bei foarte multe lichide, dar nu bauturi carbogazoase, sa renunti la dulciuri, paine, fast-food, sa mananci cat mai sanatos si mai ales sa faci sport. Greutatea la care vrei tu sa ajungi o are o fata la inaltimea ta si gandeste-te ca esti in crestere, chiar daca acum ti se pare ca esti mai plinut te vei inalta si daca urmezi o dieta adecvata si practici un sport te vei dezvolta frumos. Daca faci ceea ce vrei tu iti dai peste cap metabolismul si mai tarziu iti va parea rau. Succes!

| bogdan_8101 a răspuns:

Da ajungi la greutatea dorita dar mai important e sa nu mananci dupa 7 seara si totu o sa fie ca

| ADA_4337 a răspuns:

Da, in mod sigur. Un stil de viata sanatos insotit de miscare poate face minuni. Trebuie sa ai multa ambitie si sa fii increzator in propriile forte. Mult succes!

| cristy1094 a răspuns:

Eu am o solutie foarte buna pentru tine dar trebuie sa ai vointa si astfel poate nu doar ca vei slabi dar vei face si ceva fizicwinking te poti apuca de putin atletism nu de performanta. esteun sport bun nu dai bani iti trebuie doar un trening si adidasibig grinbig grin eu fac atletism si sa stii ca ai nevoie doar de vointa si in felul asta nu va trebui sa te abtii de la mancat...winkingbig grin mult noroc

| Sara_4496 a răspuns:

Eu am 11 35 kg si 1. 48 cum as putea sa cresc in inaltime e intrebare. dar si sa slabesc. aceeasi prb am si eu. cred ca asa ai rezolva problema.

| marian2550121 a răspuns:

Auzi la farmaciile ascsta plafar se gaseste faina de la doctorita gabriela man si poti sa faci paine ca nu te ingrasa ca cele din magazin si mai este si pentru patiserie aaaaaaaa si sa nu ei multe dulciuri 1, 2 pe saptamana sau la 2 saptamani aaaa da e si importatnt sa faci sport mie mi-a mers si ai grija sa nu manaci mult si repede caci ai putea sa faci mai tarziu gastrita daca mananci cu lacomie