| Andreea0612 a întrebat:

Am acasa niste lipii turcesti "Lavas". Se prepara mancarea pe o lipie fara a-i face ceva acelei lipii? Cu ce se poate prepara o lipie?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Lipia se poate infasura sub forma de palnie si se poate umple cu diferite umpluturi, cum ar fi o tocanita (cu zeama strecurata). Se poate consuma si cu alte umpluturi, asemenea clatitelor (de fapt, compozitia lor nu difera mult).

| RobertM16 a răspuns:

Poti sa-ti prepari carne de pui un pic rumenita la cuptor sau prajita in tigaie, adauga niste cascaval pe ea, sosuri(la alegerea fiecaruia), legume apoi o infasori sub forma de palnie sau dreptunghiular si o bagi putin la cuptorul cu microunde(Fara sosuri, ele se adauga dupa).