| BRINDUSAA a întrebat:

Am încercat 4 aparate de făcut suc de roșii,toate având câte o hibă.Ce-mi recomandați? Ca să știu că sunt bune,nu au sita foarte deasă,cum am mai cumpărat.De preferință,nu electrice,pentru că au sita deasă,cum am zis, și se pierde mult din pulpa roșiilor.Mulțumesc mult.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Hiba poate fi că nu stii sa le folosesti. Ai folosit patru.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu am nevoie de aparate speciale
oparesc rosiile, dau coaja jos, le tai sferuri, si dau prin blender, apoi fierb,

| gabicoo a răspuns:

Caută în piață "la ruși" sau în bazar mașină de suc de roșii făcută în Ucraina - Motor Sih. În bazarul din Suceava găsești sigur dar și în piețele și bazarurile din Botoșani, Iași, Galați, etc. - în județele din Moldova sau cele aflate în graniță cu Ucraina.