| MUFFIN0000 a întrebat:

Am luat niste chops sticks din lemn(nu stiu ce tip de lemn este, este alb cu niste dungi maro, le-am luat de la restaurantul Chopstix) pot sa fac ceva ca sa dureze mai mult sa nu se mucegaiasca sau sa se rupa usor?

Răspuns Câştigător
| Holy2010 a răspuns:

Eu am mai multe din lemn si nu am avut probleme. Nici unul nu s-a rupt iar la capitolul mucegai... asigura-te ca le usti suficient inainte de a le aseza in dulap. Eu le sterg si le las afara peste noapte. Daca le folosesti doar la mancat si nu la gatit poti sa iti iei din plastic.