| filatel a întrebat:

Am niște carne de rață și vreau să o fierb. Ultima dată când am fiert din ea avea un miros ciudat, dar era bună. Ce să fac ca să scot mirosul? Mă ajută și pe mine o domnișoară gospodină? happy

4 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Da-i un clocot in apa cu lapte(jumate -jumate) Eu am incercat cu carnea de vita(care miroase mult mai puternic) si chiar nu mai mirosea asa. Spor la gatit!

| filatel explică (pentru Ramo80):

Am fiert totuși în mod normal pentru că am văzut răspunsul mai târziu, dar data viitoare am să încerc, interesantă metodă nu am mai auzit-o. Mulțumesc mult happy

| Ramo80 a răspuns (pentru filatel):

Cu placere. happy

| doc69 a răspuns:

Fierbe-o in zeama de varza. apoi spal-o in jet de apa si fa-o cu portocale.e mai grasa...