| Dumitru_Nicoleta_1973_dbPI a întrebat:

Am o problema cu masina de spalat arctic c800 a se alimenteaza cu apa si curent dar nu se invarte cuva.ce problema are? Multumesc

Răspuns Câştigător
| presus a răspuns:

Probabil s-a rupt cureaua care invarte. Deschide capacul din spatele masinii cu surubelnita, dar scoate-o din priza, apoi uita-te daca este rupta sau nu. Daca este rupta, poti cumpara una noua, este usor de inlocuit, daca nu este rupta, problema este la motor.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pompa de apă e dusă.

| Raducons a răspuns:

Este defect motorul care invarte cuva, probabil perile uzate.