| Ivan-Iliescu_Irina_1994 a întrebat:

Am o problemă... un coleg mi-a mâzgălit bluza de culoare portocalie cu alb cu un pix cu gel(nu dala care se șterge cu guma)negru.Se poate scoate? Cum?

Răspuns Câştigător
| Amyns a răspuns:

Buna!
Se curata cu lapte daca sunt proaspete. Daca locul a fost curatat si cu altceva pixul va iesi foarte greu sau deloc.
Un alt sfat al bunicii ar fi cu privire la scoaterea petelor de mina de pix de pe haine, cu ajutorul spirtului, imediat ce pixul a atins o tesatura se adauga putin spirt, se freaca putin locul respectiv si in cateva momente am scapat de pata.
Pace! happy