| Olga a întrebat:

Am o reteta pe care vreau sa o gatesc si imi da ingredientele in grame chiar si la cele care sunt lichide. Cat fac 400 de ml in grame?

Răspuns Câştigător
| devine a răspuns:

400 ml= 400 g

6 răspunsuri:
| stardeea a răspuns:

atunci cand gatesti incearca sa nu mai masori totu, chiar daca e prima data cand faci o reteta, iese mai gustoasa asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

400g

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde mult daca este apa, ulei, mustar. Ce vrei sa transformi?

| husni a răspuns:

Pune pe cintar un vas, in care pui 400 ml si vezi cite grame sint! eu asa as face.

| Olivia a răspuns:

Nu cred ca diferentele sunt prea mari intre cele doua masuratori asa ca foloseste echivalentul lor si sigur o sa-ti iasa. Daca ti-e teama pune dupa gust.

| gina85 a răspuns:

400 de ml de apa fac 400 de grame, alte ingrediente au greutati diferite in functie de densitate. Ar fi bine sa cauti totusi reteta in grame.