| -=AleCS=- a întrebat:

Am si eu o intrebare mai. ciudata laughing
cat costa 1kg de burta(pentru ciorba de burta)? big grin

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca iei prefiarta scade la fiert de nu mai intelegi nimic din ea.Si trebuie burta de vita.La noi este in jur de 11 lei.

| Zzzo a răspuns:

Bunahappy

Poti sa cumperi de la Real, acolo e mai ieftina (in jur de 12 lei)

Sau poti lua prefiarta, nu necesita atata timp de pregatirewinking

Pofta buna! big grin

| Zzzo a răspuns:

Bine, dar din moment ce e prefiarta nu necesita atata timp de fierber dora cat e necesar

| adrian1988 a răspuns:

Din cate stiu eu ciorba de burta se face din burta de vita nicidecum din burta de porc.si nu prea am idee cat costa ca nu mai sunt de mult prin tara