| cocobub a întrebat:

As putea sa pun gris in loc de pesmet la placinta de mere? s-ar intampla ceva?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Indiferent că-l pui în mere ( pentru a absorbi surplusul de umiditate ) sau că-l pui pe foaia de plăcintă ( în acelaşi scop ), se poate pune atât pesmet cât şi griş.

Eu folosesc DOAR griş, nu-mi place cum iese cu pesmet.

Deci, poţi pune liniştită că NU se întâmplă nimic rău şi gustul va fi acelaşi.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu se întâmplă absolut nimic.
Cele mai multe gospodine folosesc grișul, și eu la fel.
Poftă bună!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Isi schimba putin gustul fara a perjudica mult reteta basica.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pesmetul e paine prajita, grisul e faina. nu e acelasi lucru, mai bine nu pune deloc ca strici placinta