| georgica29 a întrebat:

As vrea cateva retete dar sa nu fie navoie de cuptor caci am resou si as vrea sa fac mai multe aperitive pentru copii.multumesc

4 răspunsuri:
| annda a răspuns:

Uite aici : http://forum.desprecopii.com/forum/portal.asp
Si le poti decora tu sa fie cat mai ochioase sa-i atraga. :D

| jizabell a răspuns:

In general da le mancare rece, mai ales daca sunt aperitive. dar daca n-ai aragaz, cum poti face mancare, ca doar nu o sa le dai numai mancare rece.se pot imbolnavi daca nu mananca mancare consistenta, calda.:-|

| matura a răspuns:

Sunt multe posibilitati de a hranii copiii, chiar daca ai numai resou.
Gris cu lapte, orez cu lapte, cereale cu lapte, oua omleta, oua fierte, clatite, ciorbe, supe, etc.Nu este o problema, multe poti gati si pe resou, iar in ceea ce priveste dulciurile poti face budinci, inghetate.Totul este sa vrei si sa ceri sfatul celor de la TPU.

| Dan a răspuns:

Pofta buna si mai cauta pe net retete!