| Andreea14Bianca a întrebat:

As vrea sa gatesc ceva azi pana la ora 1 jumatate dar nu prea stiu ce,,, Trebuie sa fie ceva usor de facut si care sa nu ma conste mult. Pentru ca am 14 ani, si nu am mai facut mancare inainte... Va rog sa im raspundeti si sa imi spuntei si cum se gateste. Cat de repede cel mai rapid si bun raspuns primeste funda! Va rog din suflet... Da vreau sa fie ceva mai serios nu cartofi prajiti sau din astea.
FUNDA... Va multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai auzit de tortelini? sunt niste paste italienesti care au in interior carne.gasesti la hipermarket thinking
trebuie sa le fierbi in apa cu sare.intre timp, pregatesti un sos. poti sa-l faci ori de suc de rosii ori de smantana.

Amandoua se fac la fel.Intr-o tigaie topesti putin unt, apoi pui smantana/sucul pui sare si piper dupa gust.

Cand sunt amandoua gata, pui tortelinii intr-o farfurie, pui sosul peste si apoi razi branza/cascaval.
Oricum, reteta asta e si pe spatele la tortelinii.

Succes si pofta buna >:d

1 răspuns:
| xXWhisperOfLoveXx a răspuns:

Poti sa faci niste clatite big grin...Sau daca vrei niste gogosi love strucklove strucklove struck=p~Eu azi fac Gogosi big grin