| Adyspeed a întrebat:

Aveti idee cat e kg de cirese acum? ca vreau sa-mi iau si eu pentru dulceata si nu stiu ce sa fac, daca sa mai astept pana in iunie cam pe 15

Răspuns Câştigător
| CARMENCITA a răspuns:

Este in jur de 10 roni, chiar si mai mult.Ciresele de mai sunt mai gustoase si nu pre au viermi.Nu prea stiu ce sa-ti zic sa faci. Daca ai poftit la cirese cumpara o jumatate de kg de pofta, dar pentru dulceata eu zic sa mai astepti. Oricum ce cirese am vazut eu nu prea erau de dulceata, nu sunt coapte bine.Mai asteapta totusi sunt prea scumpe si sa zicem ca se intampla sa nu gasesti ceea ce putin probabil faci de visine.Eu nu am facut nici de capsuni dulceata ca nu mi-au placut cum aratau capsunile.

5 răspunsuri:
| PufuleţiCuCaramel a răspuns:

Asteapta!
Acum e vreo 40 de lei kg!
Foarte scump!

| dende95 a răspuns:

La mine la botosani, ciresele in mare parte sunt 5lei(nici prea prea nici foarte foarte)dar daca vrei pentru dulceata peste 5lei!

| fosnet a răspuns:

15-16 lei sunt din spania pentru cele romanesti mai asteapta 1-2 saptamani

| nutepriveste21 a răspuns:

Da mai asteapta. Acum sunt putine pe piata pentru ca nu s-au copt la noi. Mai asteapta o luna si va fi abundenta pe piata, deci si pretul mai mic.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Acum un kilogram de cirese costa in jur de 10 roni, dar trebuie sa mai ai rabdare pentru ca inca nu sunt asa coape. Pentru a face compot sau dulceata fructele trebuie sa fie coapte bine.