| Diaconita_Sorin_1994 a întrebat:

Bolul in care am amestecat vopseaua de par mai poate fi folosit? Dupa ce este spălat mai se poate manca din el? Compusii toxici din vopsea mai rămân pe bol daca il spăl?

4 răspunsuri:
| Takatsuki a răspuns:

Nu-ți recomand să mănânci în bolul acela, compusii toxici rămân acolo, chiar dacă speli bolul.

Eu îți propun să pui bolul de o parte și data viitoare să amesteci vopseaua tot în el.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca bolul e din material plastic, nu-l mai poti folosi decat pentru vopsit. Daca e din portelan, nu-i nicio problema sa mananci din el dupa ce l-ai spalat bine.

| vaporwave a răspuns:

Poate, poate
se poate si daca nu-l speli

| Henriette1165 a răspuns:

In niciun caz nu-l mai folosesti la mancat dupa ce ai pus vopsea de par i n el, acum acel bol ramane doar pentru asa ceva. happy