| Sandra1205 a întrebat:

Bună! Am o micuță problemă. M-am cazat la un cămin privat și nu știu sigur dacă am voie sa aduc cuptor cu microunde în camera (În condițiile în care, la parter se afla o bucătărie micuță care are și un cuptor cu microunde). Prietena mea, care este cazata în alta camera, are cuptor cu microunde. Iar colega mea de camera a spus ca a văzut și ea în alte camere cuptoare cu microunde.
Știți cumva dacă afectează cu ceva? Se întâmplă ceva cu curentul electric?
Mi s-a spus sa nu aduc prelungitoare și sa folosesc doar prizele din camera. Camera este dotata cu frigider, asa ca eu nu as vedea o problema dacă as aduce cuptorul.

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Dacă toată lumea are tu de ce te mai frămânți?

| aaanamariaaa a răspuns:

Poți sa aduci. Îl bagi în priza numai când îl folosești, nu are ce sa se întâmple. Îl folosești sa îți încălzești mâncarea doar nu faci nimic ilegal.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu noi iti putem aproba, intreaba administratorul caminului.

| Andreipho a răspuns:

Intreaba pe administrator/proprietarul.

| Miaomg a răspuns:

De ce să nu te lase? Oricum căminele private îs jale, măcar atât să îți permită.