| elenaaaaa56262 a întrebat:

Buna! Am pus o bluza colorata in dungi (negru, roz, alb) si am pus-o la spalat inca cu niste blugi negri, iar din cauza aceasta bluza s-a inchis la culoare, a prins din culoarea blugilor, niste sfaturi sa pot remedia situatia?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Lioana a răspuns:

Nu poti remedia. Poti doar invata ca pe viitor sa speli hainele pe categorii de culori.
Hainele care contin alb sunt cele mai vulnerabile. Nu se pun cu alte culori.

| MarianWLF a răspuns:

Un singur lucru poti incerca, Nufar, se gaseste sub forma de spray, iti las link cu poza mai jos. Nu contine clor, deci poti face o ultima incercare, il gasesti in Penny si Mega Image, posibil si in Carefour sau Auchan, dai bine cu nufar, lasi 15 minute, dupa bagi bluza singura la 90 de grade.