| Anoni1235678 a întrebat:

Am și eu întrebare va rog sa mi răspundeți. De ce se oprește curentul când bag mașina de spălat in priza?
Specific( că am scos tot din priză doar mașina o am băgată)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masina de spalat consuma foarte mult, iar daca iti sare siguranta automata, un electrician trebuie sa o schimbe cu alta care sa aiba Amperi mai multi. Cazul 2, masina de spalat a facut un scurt-circuit in interior.

| Anoni1235678 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc mult. Da mi s-a mai spus că s_ar putea sa fi făcut mașina de spălat scurt circuit.
Daca miroase a ars înseamnă că e posibil? Că mirosea de câteva ori a ars când spala. Mulțumesc pentru răspuns!

1 răspuns: