| Corb_Andreea-Iulia_1996 a întrebat:

Am un cuptor cu microunde bluesky digital si de cate ori bag ceva la incalzit nu merge din prima, ori din a doua ori din a treia? Ce e de facut? E din meniu?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Citeste atent manualul de utilizare!
Daca nu-si face ciclurile normal, de multe ori ajuta o simpla resetare: scos din priza 2-3 minute.
Daca vreunul din butoane nu raspunde (doar la multiple apasari) atunci trebuie schimbat la un service.
Daca nu incalzeste in timpul ciclului programat sau incalzeste doar din cand in cand (si nu ajuta resetarea), atunci se rezolva la service.
Tot la service se rezolva si daca nu porneste sau functioneaza doar partial.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Un service. Pentru ca este digital probabil trebuie resoftat!

| Ha0t1c a răspuns:

Evita-l, tehnologia cu micro-unde este cancerigena.

| dd17 a răspuns:

Verifica da nu fie pus pe functia defrost (fulgii de zapada)