| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Ce retete dulci sa mai fac?
Bineinteles, in afara de tiramisu, clatite s.a!
Multumesc!
Fundita, cu siguranta.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi aici destule rețete, www.gustos.ro
Poftă bună!
Pa, pa.

| anonim_4396 explică (pentru Legiuitoarea):

Buna!
Iti multumesc pentru sugestie.
Mai am o mica intrebare, indraznesc la tine, daca ma poti ajuta, te rog:
Acum cateva minute am observat ca mi-au iesit asa ca niste pete roz pe ambii sani, chiar sunt speriata, nu stiu de la ce sa fi aparut asa din senin, numai in zona asta mi-au aparut, in rest nu mai am niciunde, e ceva grav, alergie ceva?
Daca poti sa-mi dai un raspuns te rog frumos.
Te pup!

| dianadienutza142 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca ie cava alergie care o ai de la haina sau de la ceva care iera langa tine, nu te speria, daca a disparut nu ie nimic grav doar o alergie probabil

| anonim_4396 explică (pentru dianadienutza142):

Iti multumesc mult, inca le mai am, sper sa treaca, poate trec pana la urma, sunt cam genul de persoana care se cam panicheaza din orice uneori.
M-ai mai linistit oricum.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună.
Poate fi o alergie de contact cu un material (sutien) care nu a fost bine limpezit (alergie la dero de rufe) ori o eczemă.
Vezi până mâine cum se comportă și îmi spui.
Nu agresezi zona, dacă apare mâncărimea nu te scarpini agresiv, nu trebuie să faci leziuni, să complici situația.
Pe moment i-a ceva de piele din bumbac 100% (maiou, tricou, dar să nu strângă ca să lași pielea să respire).
Sănătate.
Pa, pa.

| dianadienutza142 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau daca nu dispar, inseamna car corpul tau elimina niste toxine, ar trebui sa nu i faci nimic, PS: ce culoare sunt rosi sau roz?

| anonim_4396 explică (pentru dianadienutza142):

Tu Diana,au aparut asa din senin, sunt de culoare mai roz asa, nu foarte mari, ca niste cosuri rozacee, este posibil si ce spui tu cum ca s-ar putea sa se elimine toxine din corp, ma gandesc sa nu fie din alimentatie mai degraba ceva, nu stiu.
Te pup!

| dianadienutza142 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca sunt asa niste bube sunt niste toxine sigur eliminaate de corp nu te teme vor trece, ati recomandat sa nu faci nimic, oricum du-te pe google si scrie remediu pendru bube rosi pe sani, asta va face durata mai scurta. Pupici. Fundita?

| anonim_4396 explică (pentru dianadienutza142):

Iti multumesc din suflet pentru lamuriri.
M-ai ajutat mult.
Of,dar ce rau imi pare ca nu-ti pot da fundita,nu mai pot, am dat-o deja, cam repede da, pot sa-ti dau un vot daca vrei, fundita nu mai am cum, ce rau imi pare, sper sa nu te superi.
Ti-am dat vot.
Te pup!

| dianadienutza142 a răspuns (pentru anonim_4396):

O nu ma supar sper doar ca te-am ajutat, mersi pentru vot.I LOVE YOU

| dianadienutza142 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma supar sper doar ca te-am ajutat, apropo cum se da voturi?

| anonim_4396 explică (pentru dianadienutza142):

Sub fiecare raspuns ai,
"Evalueaza / Raporteaza",scris cu albastru.
Dai click pe evalueaza si acolo bifezi casuta,sau casutele:folositor,nefolositor, amuzant, inteligent, eronat.
Aici bifezi ce casuta vrei tu, in functie de cum crezi ca este raspunsul, ce fel de raspuns este,
si dupa click iarasi butonul "Evalueaza"(albastru).
Si inca ceva poti da voturi numai daca esti utilizator Senior.
Te pup!

| dianadienutza142 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi de raspuns! mi-a fost folositor!

13 răspunsuri:
| Ioana30 a răspuns:

Uite eufolosesc blog-ul laurei, are niste retete foarte bune si usoare de preparat http://www.laurasava.ro/ Iti recomand prajitura cu crema de cacao, negresele cu ciocolata http://www.laurasava.ro/2012/02/09/,prajitura rafaelo rapida http://www.laurasava.ro/2012/01/17/prajitura-raffaello-rapida/.Si multe alte bunatati, vei vedea ca nu te vei putea opri, creeaza dependenta blogul ei, ti-l recomand cu ce mai mare placere!:)