Întrebare recomandată | idonthavename12 a întrebat:

Cine mi-at putea da cate 3 idei de gustari pentru scoala?
Dau Fundita!

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Se gasesc multe variante:
- un sendvis cu salata verde si paine neagra si cu branza topita (nu as alege salam pentru ca miroase si nici rosii ca se scurge zeama), ardei gras, sunca presata, castravete
- chifle cu un iaurt de baut
- biscuiti (se pot face foarte usor in casa si sunt deliciosi- mie imi plac unii cu cocos sau cu ciocolata sau vanilie)
- un sandwich cu unt de arahide si banane e absolut delicious
- niste briose sau o prajiturica
Sper ca am ajutat. Nu iti recomand unele prostii din comert - cornuri ambalate pline de chimicale, dulciuri cu cate un kg de zahar sau fast food plin de grasimi! La scoala trebuie ceva sanatos, gustos si energizant pentru a putea da randament maxim.

- o portocala/ un mar/ o banana

18 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

-croisant
-iaurt de baut si banana/mar
-sandvichi cu sunca/cascaval/unt/varza/branza/ou fiert etc
-un pachetel de migdale/alune/fistic si un fruct

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cate un fruct pe zi; banana, mar, sau piersica/nectarina. Fara citrice, ca fac miros in clasa. Merele au avantajul ca iti curata dantura, chestie binevenita.
De foame, merge un iaurt (de oricare, mie de exemplu imi plac cele acrisoare), alaturi de un covrig sau croissant.
A 3-a idee, de ce nu, clasicul "sandwich cu ceva". O felie de sunca, una de cascaval, niste feliute de ardei gras prin el, sau o felie de rosie. E solutia cea mai rapida si mai sigura, dar nu tocmai grozava, eu cel putin sunt satul de astfel de pachete, desi am terminat scoala de mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu. in deșert isi luau iaurt si fructe uscate. trebuie sa te gandesti daca ti-e atat de foame de la micul dejun pana la 2 sau daca la scoala te simti in desert.

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
http://www.bucataras.ro/retete/sandvisuri/
Ideea este sa iei ce-ti place tie.
Pa!

| Hitler666MD a răspuns:

Placinte big grin si suc.

| pilaf a răspuns:

Aș alege lucruri care nu-s pretențioase la temperatură (mai ales la temperatură mare).

Ca de exemplu: 1.saleuri cu mac sau cu susan (se fac foarte simplu și sunt sățioase).
2. Croissant simplu (sunt foarte ieftine și-s sățioase).
3. Plăcintă de casă cu mere sau cu brânză.

| madalinfindrihan a răspuns:

1.Sandwich cu legume depinde daca iti plac legumele 2. Sau ce isi ia toate lumea :Chipsuri|coca-cola sprite 7up fanta pepsi etc 3. Apa xD

| DarkRevenge a răspuns:

Mhm...senvis cu branza topita..sau poti sa faci ceva dulce de casa cum ar fi o prajitura cu visine (ca ceva dulce). Niste biscuiti de casa ar merge.

Răspuns utilizator avertizat
| EdyakaSmoke a răspuns:

Iti sugerez mini pizza, cupcakes si biscuiti!

| addda2a a răspuns:

Un corn cu ciocolata, fructe, sandviciuri cu salata, branza

| zmotocel13 a răspuns:

Buna,

Cateva retete de kebab turcesc
http://trenda.ro/retete/reteta-kebab-cu-putine-calorii/

sau cateva retete de sandvisuri:
http://trenda.ro/retete/6-retete-de-sandvisuri-cu-putine-calorii/

Pofta buna! :)

| cherry127 a răspuns:

1)Fructe
2)Sandwich-uri
3)Biscuiti

| oreoo5269 a răspuns:

Iaurt
fructe
dulciuri

| AlinaAlinuzza a răspuns:

-fructe proaspete sau deshidratate
-un baton de cereale
-alune si nuci
-branzeturi care au consistenta tare
-iaurt
-preparate homemade
-nu uita de apa
FUNDAAA?/

| Minions a răspuns:

Sandwich un iaurt si o ciocolatica

| terapeutul12 a răspuns:

Sticks-uri ulker