| sweetgirl pink a întrebat:

deci am o problema mare:mama e insarcinata si are pofte:ar vrea sa manance frisca cu fructe dar din pacate nu mai avem laptesadvroiam sa va intreb daca frisca se poate face cu apa? va rog ajutati`ma sa reusesc sa fac frisca pentru ca nu vreau sa devina isterica.va rog mult.thx(sh dau funda aia)

6 răspunsuri:
| Dobitoc a răspuns:

Apa se face din smantana. Nu-i recomandat sa manance frisca din comert. Du-te si cumparai un borcan de smantana si dupa aia faci frisca.

| EUSIATIT a răspuns:

Nu se face cu apa dar exista frisca lichida la orice butic sa spun asa. da fuga ia o cutie de frisca lichida bate 3 min cu mixerul si adauga fructe su gata pofta mamei /.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu se poate face cu apă. Mergi şi cumpără lapte nu e chiar aşa târziu! Baftă!

| Drinni a răspuns:

Nu, o sa o strici, dar daca e frisca gen:hulala, e de ajuns sa o bati cu mixerul pana are acea consistenta si frisca nu se face cu lapte, ci cu smantana, dureaza in jur de doua ore[in care o bati continuu]si se face cu noroclaughing...trebuie adaugat putin zaharhappy[la frisca facuta din smantanahappy.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Nu se face frisca din apa...cumpara niste smantana, adauga niste zahar si bate bine cu mixerul...baftahappy funda?:X

| Sara a răspuns:

Praful de frisca se poate face si cu apa. da i sa manance nu conteaza ce laughing