| Ciovy a întrebat:

Bună dimineața. Am și eu o problema la un frigider. Nu mai ingheata în congelator și în spatele frigiderului se aude ceva de genu ca torni apa dintr-un bidon într-un vas. Borboroseste

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca:
Dezghetare totala (24 ore) + curatirea orificiilor de scurgere al apei.
Dupa curatirea interiorului si stergere la uscat, ii poti da drumul din nou.
Daca nu ingheata nici dupa 24 ore, atunci (si doar atunci) cheama un specialist!

| darrio2007 a răspuns:

Verifica garnitura de la usă.

| gabicoo a răspuns:

S-a cam terminat freonul. E timpul să cumperi unul nou.

| Madaxo97 a răspuns:

Scoate-l din priza câteva ore, îl lași să se dezghețe tot, îl cureți bine, vezi dacă are o tăviță sau ceva în spate care trebuie golita și curățată și ea, apoi când ai terminat bagă-l iar în priză și vezi dacă îngheață. Dacă nu îngheață până a doua zi, mai bine suni pe cineva specializat care repară frigidere să verifice unde e problema.

| Cipi1212 a răspuns:

Ar trebui să îl duci la reparat.

| DnIon a răspuns:

Frionul trebuie incarcat sau veva probleme la motor