| UnCopilMicuts a întrebat:

Buna dimineata TPU! Peste 2 saptamani am majoratul. Mi-am luat o rochie alba cu o plasa neagra pe ea. Am zis sa o clatesc deoarece era putin prafuita. Am clatit-o doar cu dero. Toata apa era neagra de la acea plasa. Cand am scos rochia avea pete negre pe ea doar foarte putin vizibile. Astazi am folosit vanish lichid. Am lasa-o 10 minute dupa care am clatit-o. De la acea plasa mi s-au mai imprimat cateva pete. Problema ar fi cum scot acele pete de pe alb? Cu ce? Am plans o gramada ca am stricat-o. Va rog fetelor un sfat cat mai repede! :* multumesc

2 răspunsuri:
| anadana23 a răspuns:

Eu credd ca ai luat-o de la un magazin care ti-a dat-o murdara
. Curat-o usor cu apa salduţa si o sa- sesurete.

| Lucy_Ami_1985 a răspuns:

Eu zic sa folosesti clor numai in zona materialului alb...verisoara mea a folosit clor pe o camasa alba si a revenit la culoarea initiala fara sa mai aiba pete roz si albastre