| HappySadness a întrebat:

Mama a facut joi o dulceata de visine dar a uitat-o pe foc si zaharul s-a caramelizat si e tare ca piatra. Ce pot sa fac sa s-o inmoi?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna, pune cratita pe aragaz la foc mic, si stai langa ea, apoi cand vezi ca incepe sa se inmoaie, adaugi apa, depinde ce cantitate a facut, daca a facut 3 kg, adauga o jumatate de kg de apa, si lasi sa fiarba tot la foc mic, dupa ce a fiert cam jumatate de ora scoti un pic de dulceata in farfurie si o lasi sa se raceasca, daca siropul este inchegat, stingi focul, daca nu o mai lasi cam 5-10 min. Succeswinkingwave poti adauga se zeama de la lamaie

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa o mai fierbi, fiindca s-a racit si de aia sa intarit(Poate nu ai pus-o intr-un borcan cu capac).

| yonutz1 a răspuns:

Nu prea mai ai cum sa o inmoi.

| kristy a răspuns:

Daca o fierbi mult se evapora apa prea mult si devine beton pune apa [in functie cat de tare e] si fierbe o din nou putin Asa a patit si mama mea si asta a mers destul de bine [dar ea a facut la gem de capsuni]
sper sa ti mearga!
have fun!