| Dana a întrebat:

Se poate baga la cuptor o tava din aluminiu? Este ok?
Funda!:*

Răspuns Câştigător
| DidiiiAllm a răspuns:

La cuptorul de foc se poate baga oricand. Dar la cel cu microunde te sfatuiesc sa nu bagi tava de aluminiu. Te pup si sper sa-ti iasa ce vrei :*

13 răspunsuri:
| Diavolcata a răspuns:

Da, se poate. Pofta Buna!

| HitWomen1 a răspuns:

Da se poate.Eu am bagat si totul a fost ok.

| VeteranReintors a răspuns:

Da se poate.

| jeek0 a răspuns:

Atat timp cat nu atingi 660, 3 grade e ok happy. ala e punctul de topire.

| LaChatte a răspuns:

Desigur, e ok. insa sa nu atingi punctul de topire ca se topeste prajitura cu tot cu tava! bafta la ce vrei sa faci!

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare! Da, se poate baga, dar ai grija cand o scoti sa o scoti cu manusi ca sa nu te arzi.O zi frumoasa sa ai

| stlucian a răspuns:

NUUU!
O sa-ti distrugi cuptorul.
Nici un metal NU are voie in cuptor!
ASTA SCRIE SI IN GARANTIE! Chiar si farfuriile cu pelicula metalica(Au/Ag)nu au ce cauta in cuptor!
Dupa 2-3 incalziri daca ai noroc se arde mica apoi siguranta termica(cu care e prevazut orice aparat cu microunde)si in finaf NU mai incalzeste doar scoate scantei big grin
PS NU te juca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sigur ca da, se poate baga.
Te pup!

| B0rnC0nfuseed a răspuns:

Da,o ok

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că te referi la cuptorul tradiţional, NU la cel cu microunde!
În acest caz, DA, se poate folosi şi tava de aluminiu.

Toate cele bune.

| LeMousiqe a răspuns:

DA,cum să nu

| MEIALI a răspuns:

Da, se poate

| camus999 a răspuns:

Da, normal ca-i ok aluminiul se topeste la aprox. 660 de grade celsius happy