| Gaburici_Mircea-ionel_1969 a întrebat:

Buna seara. Am un hidrofor a cărui pompa nu mai pornește uneori decât dacă lovesc presostatul. Îmi poate spune cineva care e cauza? Să fie presostatul de vina?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E clar că presostatul e de vină.

| Gaburici_Mircea-ionel_1969 explică (pentru darrio2007):

Mă gândeam eu dar a zis sa cer un sfat. Mulțumesc.

| relian a răspuns:

Ala e de vina, odata ce bati in el apoi porneste.Schimbal, nu costa mult.

| Crackman a răspuns:

Este posibil sa se fii depus piata pe el si nu mai poate sa actioneze

| Crackman a răspuns:

Este posibil sa se fii depus piata pe el si nu mai poate sa actioneze, verifici si cu butelia de aer sa aiba presiunea care trebuie. Vasul de expansiune se mai denumeste