| ramona0506 a întrebat:

Niste retete ilustrate pentru torturi? Pe 23 este ziua mea, maine merg la cumparaturi, dar trebuie sa ma hotarasc ce fel de tort sa fac. Nu vreau unul nici prea usor, dar nici extrem de dificil. Va rogpuppy dog eyes Multumesc frumos si o seara frumoasa in continuare :*.

8 răspunsuri:
| AleandraIleana98 a răspuns:

Hey! Iti spun la multi ani de pe acum si tot ce iti doresti sa de implineasca! In legatura cu intrebarea ta eu una ti-as recomanda site-ul www.culinar.ro deoarece aici sunt foarte multe retete in imagini:http://www.culinar.ro/retete/cauta/tort/x/x/0/x/? q=tort

| ramona0506 explică (pentru AleandraIleana98):

Iti multumesc foarte mult! :*:*:* Multumesc pentru urari si ajutor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, Zoomzz!
Apropo, dragut avatar!
TORT CU 3 MERE
Ai nevoie de:9 oua, 300 g de zahar, 90 g de unt, 180 g de nuci macinate, 2-3 linguri de cacao, 3 mere curatate de coaja si rase, 1-2 linguri de gris.
Freci spuma galbenusurile cu zaharul, adaugi untul, nucile macinate, cacao, merele curatate si rase, grisul. Apoi incorporezi albusurile batute spuma.Torni compozitia intr-o cratita, unsa cu ulei si tapetata.Il coci la foc mic timp de 15 minute.Incerci daca e copt, cu o scobitoare. Dupa ce s-a racit, il scoti din forma, rasturnandu-l usor.Il poti pudra cu zahar, orna cu glazura sau cu frisca si fructe.
Pofta mare.
Dupa mine, acest tort nu e nici prea usor, dar nici extrem de dificil.
Pa, pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Uite aici un tort exact cum îl vrei: foarte bun, arătos, nici prea ușor, nici prea greu de făcut. http://zinnaida.ro/2011/12/29/tort-joffre-retete-culinare/
Spor la preparat și poftă mare!

| YonelaM a răspuns:

Tort Anastasia:www.teoskitchen.ro/2009/07/tort-anastasia.html. Sper ca te-am ajutat cu ceva